• Ви знаходитесь тут:

  • новини
  • Шкільні музеї

Віртуальна експозиція музею Бойової Слави

Заліської ЗОШ І-ІІ ст.

Музей Великої Вітчизняної війни створений в 1968 році. Ініціатором його створення став краєзнавець, вчитель фізичного виховання Лагодзя Василь Єлисейович. За роки існування музею вчителями та учнями зібрано багатий матеріал про земляків, що боронили рідну землю в роки війни та відбудовували, ростили хліб, виховували дітей в післявоєнний час.

В музеї зібрано більше тисячі експонатів. Стенди розповідають про основні битви та участь у них наших односельчан та уродженців Тальнівщини.

Шкільний музей – пам'ять села, святе місце, куди ідуть щороку люди і яке не дає нам забути тих, хто захистив наше сьогодення.

/Files/images/IMG_1717.JPG

Стенди розповідають про початок Великої Вітчизняної війни та участь наших земляків у боях в перші місяці війни: на західному кордоні, при обороні Чорноморської твердині, в боях за Сталінград та захист блокадного Ленінграду.

/Files/images/IMG_1718.JPG

Всього було призвано 620 односельчан до лав Радянської Армії.

В зміст експозиції «Вони боронили і відстояли Батьківщину» входять матеріали, присвячені участі жителів села у військових діях протягом всього періоду війни. Тут розміщено фото тих, хто повернувся до отчого дому і працював у мирний час.

/Files/images/Изображение 036.jpg

Повернулись з перемогою та нагородами 320 воїнів, серед них 25 офіцерів. За ратні подвиги двадцять односельців були нагороджені орденом Червоної Зірки.

/Files/images/IMG_1752.JPG

Полковник Григорій Юхимович Романенко нагороджений трьома орденами Червоної Зірки, орденами Червоного Прапора та Великої Вітчизняної війни.

/Files/images/IMG_1748.JPG

Григорій Порфирович Хахула нагороджений також трьома орденами Червоної Зірки. Такою ж відзнакою солдатської доблесті нагороджені брати Михайло та Федір Шарі, Д. Д. Грубий, Д. Кулик (посмертно), І.І. Хоменко, П.Мілейко, вчитель В.В.Живий, що довгий час працював у Заліській школі.

/Files/images/IMG_1755.JPGЕкспозиція «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» містить фото тих 300 односельчан, що не повернулись з фронтів Великої Вітчизняної війни.

/Files/images/IMG_1716.JPG

Їх могили розкидані по всій території колишнього Радянського Союзу та Європи.

Всі, хто за нас поліг, Ви - в пам’яті землі, Ви – у серцях нащадків.

Кiлькiсть переглядiв: 400