Бібліотекар Тетяна Вікторівна Романенко

/Files/images/библиотекар.jpg

Забуті дитячі книги (11.03.2014р.)

Сьогодні ринок дитячої літератури переповнений книгами про чарівників, супер-героїв, детективними історіями. І на жаль, дуже мало книг які б вчили товаришувати, поважати. Переоцінка цінностей минулої ( радянської ) епохи в 90-ті р.р. ХХ століття і пізніше, призвела до того, що чимало гарних книг, на яких виросло не одне покоління людей, книги, які навчали добру та людяності були викинуті на звалище історії. В сьогоднішньому записі свого блогу я пропоную згадати, а можливо й перечитати ці книги.

"Шхуна Колумб" - автор Микола Трублаїні (справжнє прізвище - Трублаєвський, 1907р-1941р) . "Шхуна "Колумб" - одна з найкращих книжок автора. Герої повісті, хлопці й дівчата з маленького рибальського селища, викривають шпигуна, що прибув на острів, де проводяться наукові дослідження. Юні острів"яни вступають у нерівну боротьбу з ворогом, їм доводиться пройти через жорстокі випробування: переслідування, тортури, смертельну небезпеку. Та нема таких перешкод, яких би не подолали сміливі й віддані друзі.

/Files/images/48430_1.jpg

«Тимур і його команда» – найвідоміша повість Аркадія Гайдара, по праву вважається класикою дитячої та підліткової літератури. Повість була написана в 1940 році. За цей час змінилося не одне покоління, однак повість і зараз читається з неослабним інтересом. Сюжет її заснований на реальних подіях – сам Гайдар у свій час керував хлопчиськами свого двору, навчаючи власного сина Тимура, що послужив прототипом головного героя, проявляти навички лідера, а заняття суспільно корисною роботою, допомогу людям похилого віку перетворював на захоплюючу гру.

Повість про Тимура і його команду послужила народженню руху юних «тимурівців», що безкорисливо творили добрі справи і допомагали тим, хто потребував допомоги.

/Files/images/donchenko.jpg

Олесь Донченко - Школа над морем, повість та оповідання Повість про життя, навчання та пригоди школярів з приморсьго прикордонного містечка, про їхніх батьків, учителів, про бойові будні прикордонників.Сповнені ліризму й теплоти оповідання про любов до рідної природи, про дружбу.

Кiлькiсть переглядiв: 312